נוף מרגיע לים

מחקרים קבעו: נוף לים מרגיע

מחקרים קבעו: נוף לים מרגיע

אין ספק שהים התיכון הוא כבר לגמרי חלק מהדנ"א הישראלי. ים הפך למקום המועדף של ישראלים רבים, מקום בו הם יכולים להתחבר אל הטבע, לבלות עם החברים או עם המשפחה ולדעת שתוכלו להגיע לים כל יום בשנה. יש סיבה לכך שכל כך הרבה עסקים ומסעדות (כולל אנחנו) בוחרים למקם את העסקים שלהם ממש על הים במטרה שהלקוחות שלנו יוכלו לשלב את ההנאה מהים עם ההנאה מהשירות והמוצרים שאנחנו מציעים. הים הוא אכן מקום מיוחד, אך האם ידעתם שיש לו סגולות רפואיות של ממש?

מחקרים בשנים האחרונות הוכיחו מעל כל צל של ספק שהים הוא מקום מרגיע. זה אולי נראה מובן מאליו, אך המחקרים השונים הוכיחו כי ההשפעה של הים על הרוגע הנפשי שלנו היא גדולה יותר ממה שחשבנו עד היום. רוצים ללמוד קצת יותר על כוחו המרגיע של הים? כל מה שאתם צריכים לעשות זה להמשיך לקרוא.

נוף מרגיע לים

איך הים מרגיע אותנו ומשפיע על הנפש שלנו?

  • ספיגת אור השמש טובה לבריאות ולנפש: מחקרים רבים מרחבי העולם כבר יודעים שכמות מדודה של אור שמש היא חיונית לגוף שלנו. השמש נותנת לנו את אחד הויטמינים החשובים ביותר לגופנו, ויטמין D. בנוסף, הוכח כי שהיה באור שמש ובאוויר הפתוח גורמת לעלייה במצב הרוח ולתחושות חיוביות.

 

  • שהיה בקרבת חוף הים יכולה לסייע לנשימה שלכם: הידעתם שלים יש גם השפעה חיובית על הנשימה שלנו? כידוע, נשימה היא חלק מרכזי בגוף שעוזר לנו להירגע ולהגיע לשלוות נפש, וכשאנחנו נמצאים בים אנחנו סופגים יונים שליליים המצויים באוויר ועוזרים לנו לנשום נשימות עמוקות ומלאות יותר.

 

  • גם הצבע של הים משפיע לטובה על המצב הנפשי שלנו: מחקרים רבים הוכיחו כי הצבע הכחול של הים מתקשר אצלנו במוח למונחים של רוגע ושלווה, מה שמוביל את הגוף למצב רגוע ושלו יותר.

 

  • הים אכן יכול לסייע להרגיע אותנו ולהוריד לחצים ומתחים: מספר מחקרים ברחבי העולם הוכיחו כי אנשים שגרים בקרבת הים או נמצאים ליד נוף לים הם אנשים רגועים יותר. בנוסף, הוכח כי ביקורים בים מעלים בגופנו את רמת הורמון האושר, שנקרא גם הורמון הסרוטונין, מה שהופך אותנו לנינוחים ורגועים יותר באופן כמעט מידיי. מספיק ביקור קצר בים בשביל לספוג את כל הטוב הזה.
נוף מרגיע לים

המדע הוכיח מעל כל כי נוף לים מרגיע מרגיע ויכול להועיל לגוף שלנו הן מהבחינה הפיזית והן מהבחינה הנפשית, אז מי אנחנו שנתווכח? אם אתם רוצים לשלב את הביקור הבא שלכם בים עם מסעדת דגים ופירות ים איכותית אנחנו מזמינים אתכם לבקר אצלנו ב"וילה מארה TLV". המסעדה שלנו ממוקמת ממש על הים ותאפשר לכם לספוג את כל הטוב המרגיע של הים בזמן שאתם אוכלים את האוכל שאתם הכי אוהבים.

אם מתחשק לכם ליהנות מכל הטוב הזה בשילוב עם אוכל טוב ומוזיקה נעימה, תגיעו אליה למסעדת וילה מארה תל אביב ונשמח לספק לכם את החווייה הזו!

דילוג לתוכן